Борислав Сіті / Новини / Цікавинки / Колесніченко йде шляхом радянської пропаганади - історик

Колесніченко йде шляхом радянської пропаганади - історик

1281 | 0
09.06.2012
Колесніченко йде шляхом радянської пропаганади - історик

"Це видання має виключно пропагандистську мету і шкода, що деякі західні науковці, не знаю чи з власного відома, беруть участь у таких пропагандистських іграх пана Колесніченка. Тираж в 10 тисяч — це не мало. В Україні наукові видання виходять тиражем у тисячу, максимум — дві тисячі. Можна сказати, що пан Колесніченко повторює шлях радянської чи то нацистської пропаганди, коли брехня видавалася просто великими тиражами і заливала книгарні, бібліотеки. Але 10 тисяч разів сказана брехня може стати правдою", - оцінив книгу В'ятрович у коментарі Gazeta.ua.

Крім того, у дослідника багато запитань викликає якість видання.

"Всі статті - переклади раніше друкованих публікацій. Думаю, що пан Колесніченко використовував такі "наукові методи" Ctrl+C, Google Translate, CTRL+V і Print, - зазначає історик. - По суті, це статті, які були доступні в інтернеті, паскудно перекладені і випущені під однією обкладинкою. В результаті у цій публікації страшенні плутанини прізвищ та населених пунктів. Тімоті Стайдер опинився на обкладинці видання, чомусь під прізвищем "Шнайдер". Я вже мовчу про Петра Потічного, який став Петром Потішним, а Василь Верига - Верухою. Тобто читач отримав до рук абсурд, з яким редактор навіть не працював".

На його думку, роботи, представлені у книзі, не розкривають всієї суті діяльності ОУН та УПА, їх автори ніколи спеціально не займалися цією тематикою.

"Насправді ця книга складається, в оcновному з однієї розлогої статті швецько-американського дослідника Пера Рудлінга, який відомий своїми публікаціями, спрямованими проти ОУН та УПА, - зазначає він. - Цікаво, що йому компанію у цій книзі склав Тимоті Снайдер. При чому, Колесніченко, укладаючи книжку використав тільки його публіцистичну статтю, але не використав його наукових писань, зокрема книги "Криваві землі" в якій дано значно виваженішу оцінку УПА. І третій автор, скандально відомий — аспірант з Німеччини, який, чомусь представлений як один з провідних західних науковців. В результаті дуже сумнівної вартості вийшла книга".

Окремо В'ятрович зупинився на імені Тимоті Снайдера, якого вважають одним з визначних істориків сучасності.

"Він ніколи спеціально не займався історією українського визвольного руху. Його завжди цікавив ширший контекст. У збірнику Колісніченка опублікована його популярна стаття. І я думаю, що це не випадково, тому що у своїй науковій роботі він не дозволяв собі таких глобальних висновків. Оцінюючи Українську повстанську армію в наукових публікаціях, Снайдер був значно обережнішим і точнішим , говорячи про те, що український визвольний рух боровся і проти нацистської окупації. А тут передруковано саме цю ненаукову статтю, в якій автор використовує значно гостріші формулювання, що, очевидно, й було потрібне пану Колесніченку", - додав В'ятрович.

http://gazeta.ua/

Читай також:
Цікаво? Поділись з друзями!
Рубрика:Цікавинки
Додав:vasyl
Теги:
Обговорення
Ім'я *:Email:
Код *:
Коментарі
Альберт ( Alik80 ) 15.11.2018 пише:
Аватар відсутній
Мне кажется, что каждому нужно думать, как подстраховать себя на черный день. Например, купить Хід підготовки до опалювального періоду
Альберт ( Alik80 ) 31.10.2018 пише:
Аватар відсутній
Всем привет, тема техническая, поэтому решил в ней задать свой вопрос. Не очень разбираюсь в антеннах, но хочу купить внешнюю антенну на этом сайте - ...
Валентина ( Valentina12 ) 31.10.2018 пише:
хочу мужу заказать laugh
Валентина ( Valentina12 ) 31.10.2018 пише:
Валентина ( Valentina12 ) 31.10.2018 пише:
Фотогалерея
Форум
Автор: braun_veronichka
Дата: 20.11.2018 02:03
Форум: Загальні теми
Автор: resewa
Дата: 20.11.2018 01:04
Форум: Загальні теми
Автор: Karpach
Дата: 19.11.2018 23:50
Форум: Інтернет
Автор: Karpach
Дата: 19.11.2018 23:42
Форум: Флуд та флейм
Опитування
Ваша думка про сайт:
Всього відповідей: 266
Статистика
Всього онлайн: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
Сьогодні заходили:
braun_veronichka, Fedor, resewa
Вітаємо нових учасників:
Samira, Dzecika, katyalanskaya, milkazz, Erratum, gitrong, resewa, Babi, Zarina, Natali888
Найщиріші побажання від Борислав Сіті іменинникам: benson11(56), Tamara(58)!
Контакти | Реклама | Додати в Закладки | Обмін посиланнями

© 2008-2018 Борислав Сіті
E-mail:
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на borislav.org.ua, якщо в матеріалі знаходиться посилання, тоді на сайт першоджерело.
Адміністарція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень та не завжди поділяє погляди авторів публікацій.
Якщо ви помітили помилку в тексті виділіть місце з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.
Система Orphus