Борислав Сіті / Новини / Політика / Нардеп Роман Ілик прозвітував про свій перший рік роботи у Верховній Раді

Нардеп Роман Ілик прозвітував про свій перший рік роботи у Верховній Раді

2044 | 0
15.01.2014
Нардеп Роман Ілик прозвітував про свій перший рік роботи у Верховній Раді

Народний депутат України, член фракції «Батьківщина» Роман Ілик, обраний до парламенту по 121 Дрогобицькому виборчому округу, 12 січня прозвітував перед громадою округу за рік роботи у Верховній Раді України, парламентському Комітеті з питань охорони здоров’я, де є першим заступником голови комітету, та виборчому окрузі. Звіт відбувся в центрі округу – місті Дрогобич.

Про це повідомляє прес-служба народного депутата України Романа Ілика.

Текст повністю:

«Основою свого успіху народний обранець вважає командну роботу, тому зі сцени Народного дому ім. Івана Франка звітували парламентар та його помічники за відповідними напрямами. Перед громадою Дрогобиччини також виступили народний депутат України Микола Томенко та ще один гість з Києва публіцист, «голос» Євромайдану столиці Володимир Гонський. Слухали звіт обранця від Дрогобиччини близько 500 краян, які ставили запитання, вносили пропозиції в усній та письмовій формі.

Звіт умовно можна розділити на дві частини. Перша стосувалась безпосередньо звіту з роботи народного обранця, друга – подій в країні, що відбулись протягом двох останніх місяців. Перед звітом народні депутати України Роман Ілик та Микола Томенко взяли участь у віче на Майдані Незалежності в Дрогобичі.

Розпочав свій звіт Роман Ілик зі звернення до мешканців Дрогобиччини: «Шановні краяни! Друзі! Рік тому ви довірили мені представляти Дрогобиччину у найвищому законодавчому органі країни – Верховній Раді України. Дозвольте черговий раз подякувати вам за мандат довіри. Бути народним депутатом України – особливо мажоритарником – почесно та відповідально. Добре усвідомлюю, що ви доручили мені право представляти та відстоювати наші територіальні інтереси. Також вдячний громаді за ініціативну, адже частина ваших пропозицій лягла в основу законопроектів та депутатських запитів».

Серед здобутків опозиції у ВРУ VII скликання Роман Ілик, перш за все, назвав повну консолідацію зусиль опозиційних фракцій. Завдяки чому, зокрема, депутати, об’єднавши зусилля у ВРУ та поза парламентом, домоглися персонального голосування у ВРУ. Сам парламентар брав участь у всіх засіданнях ВРУ, парламентського Комітету з питань охорони здоров’я: «Ми з Миколою Томенком, який присутній у цій залі, є членами фракції «Батьківщина». Наша фракція діє спільно, злагоджено. Виконую всі рішення фракції і голосую виключно особисто. Працюю над виконанням виборчої програми, яка вміщує програмні засади об’єднаної опозиції «Батьківщина» та власні ініціативи щодо округу».

У тому числі, голосував «за» щодо всіх законопроектів по пенсійній реформі, скасування недоторканності та пільг депутатів, а також за всі законопроекти щодо звільнення політв’язнів, зокрема, лідера об’єднаної опозиції Юлії Тимошенко: «Щодо недоторканості народних депутатів – скажу окремо – вона і так вибіркова. Адже опозиційних депутатів б’ють, допитують, порушують кримінальні справи за надуманими приводами, в кінці кінців через суди позбавляють мандатів! Про яку недоторканість тоді говорити?»

Водночас, парламентар зазначив, що так звана більшість, яка складається з депутатів від ПР, КМУ та більшої частини позафракційних самовисуванців, незважаючи на інтереси громад, блокує ініціативи опозиціонерів, і ухвалює рішення виключно з огляду на свої приватні, меркантильні інтереси: «Зі злочинною владою опозиціонерам важко відстоювати навіть найменші ініціативи та питання громад. А якщо народний депутат територіально представляє західну Україну, Галичину, Львівщину, зокрема – то й поготів! Тому зараз головна мета опозиції – наша спільна перемога та євроінтеграція».

Роман Ілик надав детальну інформацію щодо законотворчих ініціатив, а їх за цей період було 15, у тому числі сім проектів постанов, депутатських запитів – 22, понад 500 депутатських звернень. Більшість згаданих ініціатив та звернень спрямована на реалізацію передвиборної програми, вирішення проблем громад, колективів підприємств, установ, у тому числі наукових, громадських організацій та громадян Дрогобицького округу.

Варто зазначити, що левова частка звернень до парламентаря надходить під час особистих прийомів громадян – їх за звітний період проведено 12, та шести громадських приймалень, які працюють у Дрогобичі, Дрогобицькому районі, Бориславі, Трускавці та Стебнику.

За звітний період до депутата надійшло 389 особистих звернень від громадян. Значна частина з них стосується вирішення питань, пов’язаних зі станом здоров’я. Безпосередньо на території округу парламентар провів 102 робочі дні. За цей час відбулась 121 зустріч з колективами підприємств, установ, організацій, студентами, громадськими організаціями, церковними громадами, участь у зустрічах взяло понад п’ять тисяч людей. Зазначимо, що ще перед виборчими перегонами парламентар декларував, що частину своєї заробітної плати – 10% – скеровуватиме церковним громадам, а ще 10% – на інші види допомог. Обіцянку виконує. Також всі кошти, які депутат отримав на оздоровлення, скеровано на соціальні, освітні, проекти громадської ініціативи Дрогобиччини.

Крім того, з метою вшанування та заохочення талановитої молоді, парламентар заснував премію, якою вже з минулого року відзначають переможців всеукраїнських учнівських змагань, конкурсів. Оскільки перемога учня – це праця дитини і вчителя, премію (у тому числі і грошову) отримують і наставники талановитих людей. Загалом у 2013 році премію народного депутата України Романа Ілика отримало 11 дрогобичан.

Під час звіту парламентар зупинився на законодавчих ініціативах, які стосуються соціальних питань та питань охорони здоров’я. Зокрема, щодо ліцензування ліків, будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», створення сприятливих умов для реалізації складової Національного проекту «Місто майбутнього», підвищення престижності шахтарської праці шахтарів Стебника, Борислава, єдиних принципів пенсійного забезпечення громадян та стипендій працівникам культури, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб; про відзначення 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки; про проголошення 2016 року в Україні Роком Івана Яковича Франка; про відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М.Івасюка; про відзначення 100-ліття від дня народження української вченої та мистецтвознавця Віри Свєнціцької та інші.

Переважна більшість депутатських запитів парламентаря стосувалась вирішення проблемних питань округу. Зокрема, щодо існуючого стану Державного гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» та перспективи його розвитку; щодо неналежного фінансування Казначейством України потреб органів місцевого самоврядування міст Борислава, Стебника, Трускавця та Дрогобицького району; щодо завершення будівництва автомобільної дороги Турка – Трускавець на ділянці Модричі – Тустановичі; щодо виділення коштів з Державного бюджету України на виконання цільової програми захисту населення та території міста Борислава (на 2013 – 2017 рр); щодо додаткових дотацій бюджету м. Трускавець з Державного бюджету України; щодо незадовільного фінансування галузі освіти у місті Дрогобичі, Бориславі, Трускавці, Дрогобицькому районі; щодо відновлення Програми розвитку Всеукраїнської дитячої оздоровниці «Східниця» та надання курорту «Східниця» статусу державного; щодо створення цільової державної програми фінансування реставраційних робіт театру ім. М. Заньковецької та виділення додаткових коштів з Державного бюджету в 2013 році; щодо незаконності продажу настоянок ТМ «Цілющий» в аптеках та відділеннях «Укрпошти», – як відомо, це низькоякісна горілка, яку реалізовують без сплати акцизу та рекламували, як ліки та інші.

«Серед усіх звернень виділю окремо одне – до КМУ, персонально Азарова, щодо планування Державного бюджету України з врахуванням потреб Дрогобиччини на 2014 рік. Це великий, об’ємний, системний документ, який враховує переважну більшість потреб усього округу. Проте, складається враження, що ті, хто називають себе владою, навмисне не бачать потреб Галичини», – зазначив Роман Ілик.

Під час звіту він підкреслив, що у своїй роботі керується не кількістю, а якістю та очікуваною результативністю звернень: «Всупереч так званій владі, завдяки наполегливій роботі, а головне – за підтримки громади вдалось вирішити багато важливих питань. Зокрема, відновлення роботи окремих навчальних закладів, зупинити закриття медичних закладів, розкрадання земель, вирішити питання електрифікації мікрорайону, питання спрощення процедури оформлень документів у сфері теплопостачання, лікування мешканців краю та багато інших.

Також велике значення для громади мають юридичні консультації, які у громадських приймальнях отримують мешканці. Відзначу, що прогресу у вирішенні питань громад Львівщини вдається досягти також завдяки роботі Міжфракційного депутатського об’єднання «Львівщина», де обраний співголовою».

Парламентар розповів, що найбільший об’єм його роботи в комітеті з питань охорони здоров’я стосується питання реформування медичної галузі України і округу. «Концептуально опрацьовано питання медичної реформи. Зустрічались з колективами медзакладів округу. Питання реформи медицини на Дрогобиччині також залишається для мене пріоритетним. У відповідь на мої депутатські запити і звернення отримано погодження щодо будівництва в Дрогобичі нової профільної лікарні. Звичайно – це тривалий процес. Маючи нову, добре обладнану, сучасну лікарню, з хорошими спеціалістами – можна говорити про початок реформи. Те ж саме стосується первинної ланки медико-санітарної допомоги. У нас є бачення і напрацювання щодо вирішення цього питання, як в Україні загалом, так і в нашому окрузі зокрема», – зазначив він.

Прикладом початку Адміністративно-територіальної реформи Роман Ілик назвав створення за його ініціативи на Дрогобиччині Асоціації органів місцевого самоврядування «Франковий край», яка зараз проходить завершальний етап реєстрації в органах юстиції. «Розуміючи, що ця реформа визріла давно, ми спільно створили Асоціацію «Франковий край», де зусилля об’єднали не посадові особи, а депутатські корпуси в особі депутатів всіх рівнів – ВРУ, Львівської обласної ради, міських та Дрогобицької районної ради. Це непростий, але, на наш погляд, дієвий механізм. Рік роботи в окрузі, прийоми громадян, зустрічі з мешканцями, керівниками підприємств, організацій, громадських об’єднань чітко показали, що проблеми міст носять системний характер і є складними для вирішення на окремій території. Асоціація стане тим майданчиком, який об’єднає все в одну систему та дозволить впевнено вирішувати проблемні питання, які накопичувалися десятиліттями – переробка сміття, водопостачання та водовідведення, медицина, освіта, культура, економіка та розвиток взаємовигідного для цих територій підприємництва.

Як підкреслив обранець, всі згадані законотворчі ініціативи, депутатські запити та депутатські звернення, в цілому чи частково, є кроками з реалізації передвиборної програми: «Покладені завдання – надважливі, і їх за п’ять років роботи в парламенті ми обов’язково виконаємо. Зараз ми пройшли доволі складний етап напрацювання платформи для реалізації всіх ініціатив. Спільно виконаємо! Адже разом ми – сила, яку не здолати!»

Під час звіту, який тривав п’ять годин, значну частину часу було приділено подіям, що найбільше хвилюють свідомих українців – Майдану, євроінтеграції. Учасники Майдану Роман Ілик та Микола Томенко відповіли на всі запитання громади. Микола Томенко розповів про програму «Україна – 2025», що, зокрема, включає етапи входження країни до складу Європейського Союзу та шлях її реалізації, який триває близько десяти років: «Отже, перший крок – це перемога опозиційного кандидата на виборах 2015 року». Крім того, відповідаючи на запитання політик зазначив, що Україна має боротися за дострокові та готуватися до чергових виборів. За його словами, важлива частина роботи опозиції стосується договорів з Росією: «Всі міжнародні договори ратифікує парламент. Ми хочемо почути конкретні відповіді у парламенті, під які гарантії отримані гроші від Росії. Наступне – це бюджет. Програма максимум – це його ухвалення новим Урядом».

Роман Ілик, своєю чергою, зазначив: «Сьогодні тут присутні багато дрогобиччан, в тому числі знаних, поважних людей нашого Франкового краю, з якими ми разом чергували на барикадах, пікетували КМУ, МВС, Генпрокуратуру, ЦВК, Міжгір’я. Ще вчора вночі стояли біля Києво-Святошинського суду, райвідділу міліції. Особливо хочу подякувати духовенству, семінаристам Дрогобицької духовної семінарії, Товариствам: «ПЛАСТ», Союзу УКРАЇНОК, Просвіті, «Лемківщині», нашим краянам, які підтримували Майдан з-за кордону. Тим, хто колядував, вінчував, виступав з головної сцени Майдану і підтримував дух людей! Тим, хто в цю хвилину там – на головному майдані держави. Поміж них є кілька Героїв, які на Майдані від першого дня і з початку Революції Гідності не були вдома. ДЯКУЮ всій громаді Дрогобиччини – за принциповість, щирість, активність, відданість Україні та справі державотворення!»

На Майдані Незалежності у Києві створено громадську приймальню народного депутата України, де, зокрема, проводиться координація дій мешканців Дрогобиччини у Києві.

Обранець від Дрогобиччини також підкреслив, що влада боїться Майдану у його довготривалій перспективі: «Майдан утворився знизу і не є політтехнологією олігархів чи заходу, як нас намагаються переконати. Люди відстоюють свої права і робитимуть це поки не досягнуть результату. Політики сьогодні є інструментом в руках людей, які усвідомили свою відповідальність за країну, що вони є джерелом влади.

Попри всю складність ситуації, намагання влади розділити Майдан, опозицію – Ми були, є і будемо єдині. І всі разом працюємо на повалення режиму. Зараз маємо системно, а головне мирним шляхом тиснути на так звану владу, зруйнувати режим, змінити систему, а не лише замінити таблички на кабінетах. «Рухатися» з просвітницькою місією на Схід, Південь говорити людям правду. Є три ключові, чарівні слова: віримо, можемо, переможемо! Без них успіху не буде! Слава Україні!».

Роман Ілик

Читай також:
Цікаво? Поділись з друзями!
Рубрика:Політика
Додав:Admin
Теги:Політика, Р. Ілик
Обговорення
Ім'я *:Email:
Код *:
Коментарі
Catherinatox 14.10.2022 пише:
Аватар відсутній
Пpивет!
Я замeтилa, что мнoгиe паpни пpедпoчитают обычных дeвушeк.
Я aплoдирую мужчинам, y котopыx хватилo cмeлости нacлaдиться любовью
KolTesla 16.08.2022 пише:
Аватар відсутній
Погрузись в мир тайн египетских с супер игрой Book of Dead. Броди лабиринтами пирамид, находи несметные богатства фараонов, но будь осторожен - Бук оф
AnnaFuh 24.07.2022 пише:
Аватар відсутній
Πpивет всeм, pебятаǃ Я знaю, мое coобщение можeт быть слишкoм кoнкрeтным,
Ηо моя cecтрa нашла xоpoшего мyжчину, и oни пoжeнились, a как нacчeт
Mariojougs 30.06.2022 пише:
Аватар відсутній
Too many times to count, right.
https://strekatilo294.com
See the difference.
Here’s a classic Japanese saying for you.
He
Golasto1 15.06.2022 пише:
Фотогалерея
Форум
Автор: Kerrygan
Дата: 21.03.2023 06:07
Форум: Флуд та флейм
Автор: Kerrygan
Дата: 21.03.2023 03:01
Форум: Флуд та флейм
Автор: Kerrygan
Дата: 21.03.2023 02:46
Форум: Флуд та флейм
Автор: Kerrygan
Дата: 21.03.2023 02:27
Форум: Флуд та флейм
Опитування
Чи є позитивна динаміка ремонту доріг в Бориславі?
Всього відповідей: 549
Статистика
Всього онлайн: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Сьогодні заходили:
Свят, Kerrygan
Вітаємо нових учасників:
unoey, xuanmitchel, yotel4, nfquhe, zaborhouse24, vitalmelnik24, adamwood, jexox27667, dima2402, sonce
Найщиріші побажання від Борислав Сіті іменинникам: Gryt(34), Biya(22), Landoncist(24), Mashi(24), Onianxt(24), Fargelles(24), Mianidele(23), Massausa(23), Bjavanal(23), tyyhiott(21), Zak(61), Ckaxiacle(23), kulis(35), ketka(52), Foxtrot(30), lazh(48), geefy(17), tyhedsa(21), chopkawa(46), bederf(18), tiri(36), Zenneriet(35), Катя11(22), tasaza(18), Xeromonts(45), ogmeqz(37)!
Контакти | Реклама | Додати в Закладки | Обмін посиланнями

© 2008-2023 Борислав Сіті
E-mail:
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на borislav.org.ua, якщо в матеріалі знаходиться посилання, тоді на сайт першоджерело.
Адміністарція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень та не завжди поділяє погляди авторів публікацій.
Якщо ви помітили помилку в тексті виділіть місце з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.
Система Orphus