Борислав Сіті / Новини / Новини Борислава / Озокеритна шахта - загроза для Борислава

Озокеритна шахта - загроза для Борислава

2341 | 0
12.11.2013
Озокеритна шахта - загроза для Борислава

Ще два-три десятки років тому озокеритна шахта Борислава була гордістю міста і славилася на цілий світ. Це й не дивно! Адже така шахта була і є єдиною у Європі, і саме бориславським озокеритом ізольовано телефонний кабель, який свого часу було прокладено між Європою та Америкою.

Часи змінилися. Все стало з ніг на голову. Сьогодні Бориславська озокеритна шахта - загроза для міста. Цей прикрий факт уже визнали не тільки у місті нафтовиків, але й на обласному рівні.

Під час виїзної колегії Львівської обласної державної адміністрації, яка проходила у Бориславі 1 жовтня, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Мирослав Хом'як підтвердив, що Бориславська озокеритна шахта має великі проблеми, що призводять до екологічного забруднення цілого міста. На поверхню ґрунту виходить велика кількість вуглеводневих газів, а територія шахти важко піддається рекультивації.

Нагадаємо, що виробництво озокериту у Бориславі припинено ще 1996 року. За 17 років простою підприємства ситуація лише ускладнилася.

Особливо сутужно стало 2003 року, коли шахта була повністю затоплена водою. Тож що відбувається у підземних надрах сьогодні, відомо одному лише Богу. Зараз ніхто не займається вентилюванням порожнин та відкачуванням води. Тепер зробити це вже просто неможливо, бо разом з підземними порожнинами затоплено і обладнання, зокрема насоси для відкачування води. Єдине, що зараз вдається робити, - це фіксувати вихід вуглеводневих газів на поверхню землі в районі Бориславського озокеритного родовища. Як стверджують спеціалісти, результати досліджень показують, що вода, яка заливає озокеритну шахту, насичена нафтою та попутним газом, і це - додаткова проблема. Борислав - місто на нафтовому та озокеритному родовищі, тож під ним чимало порожнин, по яких вода з нафтою і газом може потрапляти у каналізаційні колектори і навіть підвальні приміщення. А це - реальна загроза вибуху не лише у самій шахті, але і в будь-якій точці 37-тисячного міста. З такої ситуації вихід потрібно шукати терміново.

Давно зрозуміло, що вирішити проблеми озокеритної шахти ні за рахунок міського, ні за рахунок обласного бюджетів не вдасться, тому терміново потрібен грошовитий інвестор, який готовий взятися за вирішення проблем шахти та розробку Бориславського озокеритного родовища.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Мирослав Хом'як пропонує виставити озокеритне родовище на аукціон і таким чином знайти платоспроможного ліцензіата.

Спробувати, звісно, можна, проте знайти інвестора для озокеритної шахти — це завдання майже з розряду "фантастики". Справа у тому, що зараз виробляють штучний замінник озокериту, який є значно дешевшим, а тому нагальної потреби у видобуванні натурального "земного воску" немає. Винятком є хіба що видобування натурального озокериту для медичних потреб.

До речі, під час засідання колегії ЛОДА перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич дав доручення правоохоронним органам перевірити медичні заклади, які у своїй практиці використовують озокерит. Правоохоронці мають з'ясувати якість озокериту у медичних закладах, а також, звідки вони його отримують, адже Бориславська озокеритна шахта припинила видобуток ще 1996 року. Тож чим лікують людей у медичних закладах і як це позначається на якості лікування -невідомо.

Підсумовуючи усе вище сказане, зазначимо, що наразі питань навколо Бориславської озокеритної шахти значно більше, ніж відповідей. І головне з них: що зробити, щоб не допустити до ще більшої біди, та, не дай Бог, якоїсь трагедії?.. У цій ситуації радує лише одне: те, що пошуком відповіді почали займатися і на обласному рівні, бо проблема дійсно серйозна і самотужки місто з нею не впорається.

Наталка ВОРОН
Народний часопис "Нафтовик Борислава" №83 від 30.10.2013 р.

Читай також:
Цікаво? Поділись з друзями!
Рубрика:Новини Борислава
Додав:Admin
Теги:шахта, екологія, озокерит
Обговорення
Ім'я *:Email:
Код *:
Коментарі
Anikapese 13.04.2022 пише:
Аватар відсутній
Ηello аll, guysǃ Ι know, my messagе may bе tоo spесifiс,
Βut mу ѕіѕter found niсе mаn hеrе аnd thеу marrіed, sо hоw аbоut me?ǃ :)
I am 2
Bjorn Thorson 16.03.2022 пише:
Аватар відсутній
Hi,

My name is Bjorn from NetVikings, my SEO agency.
Is it possible to place an article on your website borislav.org.ua with a lin
Венедикт 07.12.2021 пише:
Anthonywab 23.11.2021 пише:
Аватар відсутній
Hi! borislav.org.ua

Did yоu knоw thаt it is pоssiblе tо sеnd prоpоsаl tоtаlly lеgаlly?
Wе submit а nеw lеgitimаtе mеthоd оf sеndi
1H35L19JO www.yandex.ru 08.10.2021 пише:
Довідник
na5ku
161 | 0
02.02.2022
ЭРАФЛАЙМ
533 | 1
29.07.2021
ЭРАФЛАЙМ
431 | 0
29.07.2021
ЭРАФЛАЙМ
403 | 0
29.07.2021
ЭРАФЛАЙМ
486 | 1
29.07.2021
Адвокат Поддубный Сергей Васильевич
297 | 0
05.06.2021
Адвокат Поддубный Сергей Васильевич
464 | 0
05.06.2021
Фотогалерея
Опитування
Як Ви думаєте, можуть місцеві ЗМІ вплинути на ситуацію в місті?
Всього відповідей: 290
Статистика
Всього онлайн: 6
Guests: 6
Користувачів: 0
Сьогодні заходили:
Zarinka, ira19840, Rubina, fenix33, Jason, melissa11, begtopmer, simarok, Прометей
Найщиріші побажання від Борислав Сіті іменинникам: svetusichka905(32), braun_veronichka(34), werta12(27), KristinaFaj(36), Silvestr(29), Jumalia(31), mariya_a(22)!
Контакти | Реклама | Додати в Закладки | Обмін посиланнями

© 2008-2022 Борислав Сіті
E-mail:
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на borislav.org.ua, якщо в матеріалі знаходиться посилання, тоді на сайт першоджерело.
Адміністарція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень та не завжди поділяє погляди авторів публікацій.
Якщо ви помітили помилку в тексті виділіть місце з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.
Система Orphus