Борислав Сіті / Новини / Культура / Поетичний вечір Ігоря Пирога став святом авторської пісні у Трускавці

Поетичний вечір Ігоря Пирога став святом авторської пісні у Трускавці

1732 | 0
28.09.2013
Поетичний вечір Ігоря Пирога став святом авторської пісні у Трускавці

На жаль, таких щораз менше, а на теренах Дрогобиччини – взагалі екзотика. Хоча наш край вплинув на творчість багатьох бардів (згадаймо Тараса Мазура, Лілію Кобільник і ін.), проте почути їх вдається одиницям. А слухати є що. Тож запрошення у Трускавець також сприйняв з громадською прохолодою: подумаєш, ще один поет в стилі «сонце світить, дощ паде, тато їде, вуйко йде». Перебуваючи 26 вересня у Трускавці, вирішив так, між іншим, завітати в музей Михайла Біласа, а може когось зустріну знайомих. Відкриваю двері у фойє – темнота і повна тиша. «Напевно, зустріч перенесли» – подумав я, проте світло свічок по периметру приміщення дало змогу розгледіти фігури непоодинокого слухача. І ось у світлі свічок і неяскравого прожектора з’явився сам винуватець події. Так нестандартно розпочався вечір Ігоря Пирога.

Добре, за початок – п’ять балів. Що далі? Де стандартний пафос поета, де возвеличене читання любовної лірики і т.д.? Насправді усього цього там не було. Там було пряме спілкування з публікою, яке перепліталося з куплетами з якісною модерновою поезією на найрізноманітніші теми. Починали з філософської депресії, далі плавно перемкнулися на соціальну лірику. Врешті і про кохання поговорили, але не так як завжди, а відкрито, автентично, перемішуючи серйозні теми з невинними жартами. Здавалося, осінній дощ, який періщив за вікном, підігравав партію у якійсь літній світлій мелодії. Коли за інструменти взялися барди, хмари було розігнано вщент, адже стільки авторської пісні Трускавець очевидно давно вже не чув. У паузах між виступами лунали експромти пана Ігоря, які завжди були влучними, в тему до попередньої пісні. Розповідаю усе це, щоб бодай якось передати атмосферу у залі.

Якщо говорити про персоналію Ігоря Пирога, (а довідався про нього уже після концерту), стає зрозумілим джерело неформального стилю поета. Виявляється, Ігор Пиріг уже тривалий час очолює Пласт у сусідньому Бориславі. Тож якість поезії десь прямо пропорційно характеризує діяльність цієї організації. Справді, спілкуючись з батьками, діти яких потрапили під патронат Ігоря Пирога, окрім піднесення та схвальних месиджів «куди потрапила їх дитина» нічого іншого не почув. Тож не дивно, що авторський вечір став цікавим, нестандартним і динамічним, адже серед виступаючих було багато вихованців поета. Справді, даний захід переді мною поставив одне запитання і одну культурну проблему. Насамперед, як такий рівень виконання досі не був помічений громадськістю і культурними колами регіону? Але з запитання виникла проблематична відповідь: пан Ігор зі своїми вихованцями вирвався у культурному розвитку занадто вперед, залишаючи за собою містечковий осередок полько-вальсової культури. Як не прикро визнавати, але такому мистецтву тут ще наразі не місце, в чому я переконався, повертаючись з концерту додому і слухаючи черговий російський шансон з чергового кабака. Прикро, але після стількох промінчиків культурної надії повернулися вересневі хмари з дощем і кризова депресія.

P.S. Свідомо не цитую жодного твору поета, щоб якось заінтригувати читача побувати на черговому творчому вечорі, який сподіваюся все-таки відбудеться десь незабаром.

Ярослав Баран
Трускавецький Вісник

Читай також:
Цікаво? Поділись з друзями!
Рубрика:Культура
Додав:Admin
Теги:поетичний вечір, Ігор Пиріг, Пласт
Обговорення
Ім'я *:Email:
Код *:
Коментарі
Catherinatox 14.10.2022 пише:
Аватар відсутній
Пpивет!
Я замeтилa, что мнoгиe паpни пpедпoчитают обычных дeвушeк.
Я aплoдирую мужчинам, y котopыx хватилo cмeлости нacлaдиться любовью
KolTesla 16.08.2022 пише:
Аватар відсутній
Погрузись в мир тайн египетских с супер игрой Book of Dead. Броди лабиринтами пирамид, находи несметные богатства фараонов, но будь осторожен - Бук оф
AnnaFuh 24.07.2022 пише:
Аватар відсутній
Πpивет всeм, pебятаǃ Я знaю, мое coобщение можeт быть слишкoм кoнкрeтным,
Ηо моя cecтрa нашла xоpoшего мyжчину, и oни пoжeнились, a как нacчeт
Mariojougs 30.06.2022 пише:
Аватар відсутній
Too many times to count, right.
https://strekatilo294.com
See the difference.
Here’s a classic Japanese saying for you.
He
Golasto1 15.06.2022 пише:
Фотогалерея
Форум
Автор: Kerrygan
Дата: 21.03.2023 06:07
Форум: Флуд та флейм
Автор: Kerrygan
Дата: 21.03.2023 03:01
Форум: Флуд та флейм
Автор: Kerrygan
Дата: 21.03.2023 02:46
Форум: Флуд та флейм
Автор: Kerrygan
Дата: 21.03.2023 02:27
Форум: Флуд та флейм
Опитування
Подобається Вам жити в Бориславі?
Всього відповідей: 492
Статистика
Всього онлайн: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Сьогодні заходили:
Свят, Kerrygan
Вітаємо нових учасників:
unoey, xuanmitchel, yotel4, nfquhe, zaborhouse24, vitalmelnik24, adamwood, jexox27667, dima2402, sonce
Найщиріші побажання від Борислав Сіті іменинникам: Gryt(34), Biya(22), Landoncist(24), Mashi(24), Onianxt(24), Fargelles(24), Mianidele(23), Massausa(23), Bjavanal(23), tyyhiott(21), Zak(61), Ckaxiacle(23), kulis(35), ketka(52), Foxtrot(30), lazh(48), geefy(17), tyhedsa(21), chopkawa(46), bederf(18), tiri(36), Zenneriet(35), Катя11(22), tasaza(18), Xeromonts(45), ogmeqz(37)!
Контакти | Реклама | Додати в Закладки | Обмін посиланнями

© 2008-2023 Борислав Сіті
E-mail:
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на borislav.org.ua, якщо в матеріалі знаходиться посилання, тоді на сайт першоджерело.
Адміністарція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень та не завжди поділяє погляди авторів публікацій.
Якщо ви помітили помилку в тексті виділіть місце з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.
Система Orphus