Борислав Сіті / Новини / Світ навколо / Відродження традицій українського іконописання у Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії

Відродження традицій українського іконописання у Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії

1969 | 0
13.05.2012
При Дрогобицькому Інституті Пресвятої Трійці відкрито факультет Церковного мистецтва. Сьогоднішнє українське суспільство, як ніколи, потребує допомоги і духовного пробудження. Повернення до своїх духовних основ неможливе без знання власного культурного та духовного коріння. Невід’ємною і найважливішою складовою нашої духовної спадщини є церковна культура і, зокрема, іконопис.

Ікона відкриває заклопотаному і тривожному світові люблячий лик Бога. Вона є вікном у духовний вимір, по-особливому уприсутнює та являє нам Христа, Богородицю і святих та допомагає спілкуватися з ними. На жаль, у наш час багато втрачено в розумінні та відчутті ікони. Нам необхідно відкрити для себе богословські глибини та культурне коріння ікони - і тоді вона відкриє образ Божий в нас самих, допоможе збагнути, хто ми є і як нам жити.

Можливо, хтось із вас має Богом даний талант до іконописання, та ікона для вас поки що далека і закрита? А можливо, ви вже пробували малювати образи, та не все розуміли і не все вдавалося? Може, хтось уже пише ікони та розписує церкви, однак бажає підвищити свій богословський та мистецький рівень?

Така можливість з’явилася. У Дрогобичі при Інституті Пресвятої Трійці відкривається факультет Церковного мистецтва. Факультет готує знавців богослов’я і теорії ікони та кваліфікованих іконописців з богословською освітою, вчителів іконопису для праці в студіях та школах іконопису.

Спробувати себе в іконописанні ви можете також і у двотижневій літній іконописній школі, де написання ікони поєднується з проживанням у монастирі, молитвою та реколекційними розважаннями.

Навчання проводиться у теоретичному і практичному напрямках

- Навчання у групі теоретичного напрямку (богослов-іконознавець) передбачає вивчення іконографії, іконології, теорії, історії західно- та східноцерковного мистецтва, богослов’я ікони, храмового розпису та інших богословських дисциплін (заочна форма навчання).

- Курс практичного іконопису (іконописець), крім теоретичних предметів, передбачає вивчення технології написання ікони, практичного розпису храму, створення мозаїки, вітража, виготовлення хоругов, плащаниць та інших літургійно-мистецьких предметів (форма навчання стаціонарно-заочна).

- Літня іконописна школа (іконописець) - інтенсивний курс практичного і теоретичного іконопису та богослов’я ікони, поєднаний з двотижневим проживанням у монастирі та добовим колом молитви і реколекціями. Термін навчання – два тижні у серпні.

Запрошуються священики, семінаристи, художники, іконописці, катехити та всі, хто бажає здобути або поглибити знання з теорії чи практики іконопису віком від 16 рр. Термін навчання – 5 років.

Документи, необхідні для вступу на факультет церковного мистецтва:

Заява на ім’я ректора; рекомендація від парафіяльного священика; автобіографія; копія паспорта; документ про освіту; медична довідка форми 086 У; три фотокартки 3х4 см; папка для паперів; для групи практичного іконопису представити оригінали або світлини власноруч виконаних мистецьких робіт (якщо є).

Умови вступу:

Документи приймаються з 10 травня до 15 червня 2012 р.Б. Зарахування на навчання проводиться за результатами співбесіди.

Детальніша інформація за тел. 0985323093 - о.Михайло Олійник.

Читай також:
Цікаво? Поділись з друзями!
Рубрика:Світ навколо
Додав:
Теги:
Обговорення
Ім'я *:Email:
Код *:
Коментарі
Anthonywab 23.11.2021 пише:
Аватар відсутній
Hi! borislav.org.ua

Did yоu knоw thаt it is pоssiblе tо sеnd prоpоsаl tоtаlly lеgаlly?
Wе submit а nеw lеgitimаtе mеthоd оf sеndi
anarchy 19.11.2021 пише:
Аватар відсутній
Здравствуйте. За последние два года коронавирус хладнокровно убивает бизнес. Все сидят по удалёнкам, а кого то и вовсе увольняют. Людей стремящихся к
1H35L19JO www.yandex.ru 08.10.2021 пише:
SophieRox 04.08.2021 пише:
Аватар відсутній
Yes
http://nevilcasa.ml/chk/21
Мария ( mariya_a ) 29.07.2021 пише:
сайт компании: https://flyme.ua/ru/
Довідник
Фотогалерея
Форум
Автор: worksale
Дата: 01.12.2021 20:52
Форум: Плітки
Автор: ukadesaz
Дата: 01.12.2021 20:31
Форум: Барна стійка
Автор: helenka06
Дата: 01.12.2021 19:45
Форум: Флуд та флейм
Опитування
Як часто ви купляєте товари з реклами?
Всього відповідей: 172
Статистика
Всього онлайн: 4
Гостей: 3
Користувачів: 1
Nicolia
Вітаємо нових учасників:
ukadesaz, Macda, Julia, koporaz, quintanona, VihnovPavel, OlegMnenkov, DimaGavrilov, IliaSysoev, kolpoter
Найщиріші побажання від Борислав Сіті іменинникам: InternetKyivstar(40), Gudok1(37), Lotos(41), upakovkip(41), alena0112(24), Zyzh(41), Tanya1985(36)!
Контакти | Реклама | Додати в Закладки | Обмін посиланнями

© 2008-2021 Борислав Сіті
E-mail:
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на borislav.org.ua, якщо в матеріалі знаходиться посилання, тоді на сайт першоджерело.
Адміністарція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень та не завжди поділяє погляди авторів публікацій.
Якщо ви помітили помилку в тексті виділіть місце з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.
Система Orphus